čtvrtek 14. prosince 2017

Camera obscura / PINEHOLE

Stará židovská synagoga, úplně první krabicový pokus

A to jsem tak jednou překonala svoje strachy, a přihlásila jsem se na workshop focení krabicí od bot. Ano, čtete to správně – focení krabicí od bot. Alias camerou obscurou, alias pomocí pinhole, neboli dírkové komory.

Pokyny zněly jasně, přineste si krabici od bot a dobrou náladu!

Přesně devět hodin. Třímaje krabici v ruce jsem nervózně přešlapovala přede dveřmi do ateliéru, v městě blizoučko mé Rodné hroudy. Ledovým prstem jsem zazvonila na zvonek a už slyším psa, už slyším kroky, už slyším "Connie, nech toho!"

A dveře se otevírají. Prý jsem tu první – zase se mi vymstilo, že chodím na čas. To bude trapné povídání si mezi čtyřma očima...

Naštěstí jsem to přežila bez větší újmy na těle a duchu, přišlo poskrovnu pár dalších účastníků a mohli jsme začít tvořit své vymakané fotoaparáty. Papír, nůžky, lepidlo a již zmiňovaná krabice od bot.

Během půl hodinky jsme měli hotovo a následovalo obeznámení s temnou komorou. Moje temnokomorové poprvé. A tak jsem se zamilovala! Na první pohled.

Je to už hodně let, co mě v televizi, v nějakém starém filmu, nadchlo vyvolávání fotografií. Od té doby jsem si přála tuto alchymii umět. Což se mi splnilo. A musím říct, že celý den byl úžasný a utekl opravdu moc rychle!

Banner na bráně

Nýniny tenisky

Nová židovská synagoga

Okno v ateliéru

Radnice na náměstí

Židovský hřbitov


Nejspíš vás nebudu zatěžovat popisem přesného postupu – já si to nechám na jindy. Víte proč? Ve dnech volna, hezky po Vánocích, mám jeden veliký plán. Přeorganizovat kumbál a mít vlastní maličkou temnou komůrku. Veškeré propriety už na mě čekají, stačí mi jen koupit chemii a vyrobit si vlastní foťák z papíru :)


Okomentovat

Konečně společně © . Design by FCD.