sobota 10. února 2018

Pro zvířecí miláčky všechnoKupujte!
Zverimex. Internetový obchod. Vše je plné úžasných drobností i velikostí, které jednoduše musíte svému čtyřnohému milovanému pořídit. Hračky, pelíšky, stovky, tisíce. Všechno to letí oknem.

A poté do koše.

Míček, který je nezničitelný. Žádný pes, jenž jej testoval, míček nerozkousal. Nojo, ale to se nezmiňují o tom, že míčky dvacet v průměru dávají na testování psům dvacet od pacek po uši. A světe div se, oni ho opravdu nerozkoušou. Páč přece nejsou had, který si dokáže vykloubit čelist z pantů, aby pozřel něco, co má větší průměr těla, než je jeho vlastní. A vy takový míček pro svého ničitele s radostí zakoupíte, a poté jen sledujete, jak v následujících třiceti sekundách váš milovaný čtyřnohý cupuje vašich těžce vydělaných pět stovek.

Myška na klíček, vaše kočka ji bude milovat. Ne, to se vážně nestalo. Kočky se podívaly na ni, na mě, a myslely si něco o prdeli. Pak přišel Rusochlup a na jeden přežvyk bylo po samochodící myši.


Spát na hromadě oblečení na stole? Nebo v míse s ovocem? A kde je jako problém?


Veškeré kupované hračky jsou k prdu. Buď je ten zvěřinec za pár minut zničí, nebo si jich nevšímá. Ale takové ponožky, kulička z alobalu, klacek, tvrdá kůrka chleba, tři dny postrádaná gumička, krabice od pizzy, to všechno je lepší než myš naplněná šantou kočičí s apartním péřovým ocáskem. Všechno, i flegmatická kočka, je lepší než kožený míč na házenou, než obří tenisák, než úžasný plyšový fialový mrož.


Pan Mrož vydržel pár dní. Pak ochotně odevzdal své tělo celému bytu.

Idylka. Dennodenní.
Ten pocit radosti, když koupíte svým dvěma muriškám úžasné škrabadlo, tři metry vysoké (do stropu mu teda u nás chybí ještě třicet čísel, takže jsme se nevyhnuli přivrtávání každého patra… ale o tom jindy), naprosto dokonalé, a ještě ve slevě! Za krásné tři tisíce i s dopravou.

Nádhera.

A kolikrát ho ty dvě kočičí mrchy použily? Ze dvě sekundy každý týden, když si teda jako jdou zkusit škrábat dráby na tu divnou věc – protože postel, vaše nová židle k počítači za pět tisíc, futra (!!!), nohy od stolu, případně vaše nohy, to všechno je lepší škrabadlo, než-li to škrabadlo, co se přeci za škrabadlo jenom vydává. A hrdě se tyčí uprostřed obýváku do stropu. Jen tak, vůbec nezavazí. Vlastně ho všichni milujeme, kromě koček.


Totiž, u zvířat platí základní pravidlo – všechno, co najdu sám, je milionkrát lepší než to, co mi koupí dvounožec.

A co teprv pelíšky. To není zvlášť levná záležitost a proto jsem se již poučila z dřívějších chyb a nic tomu podobného nekupuji. Žádné proutěné košíčky vystlané paměťovou pěnou, žádné chladící pelechy na příšerné letní dny. Protože kdybych těm našich milovaným čtyřnohým měla pořídit pelechy za tisíce, a potom si všimnout naší malé Histerky, která spokojeně spí v mokrém dřezu, tak mě asi trefí šlak.

Pelíšek pro psa naplněný kuličkami. To zní jako jeden velký průser. A pokud si to nemyslíte teď, pochopíte to tehdy, kdy budete mít kuličky všude. Na psovi, kočkách, i na stropě.Krabice. 
Kočičí svatyně, za cenu poštovného a balného.

Kočka a krabice. Kočka v krabici.

To musí znát každý.


Zkoušet, jestli bude kočka v krabici mrtvá nebo živá nebudu. Mě stačí chvíli uvažovat nad tím, jestli jsem já mrtvá nebo živá, když vidím, že krabice v krabici v krabici, s ultrastarým proslintaným polštářem navrch (byť má teda alespoň nově ušitý potah), je kočičí svatyně. Krabice v krabici v krabici, která stojí v těsné blízkosti již výše zmiňovaného třímetrového škrabadla, to je modla. Nesahat!

Karton zkrátka vládne světu. Psímu, i kočičímu.

Pes totiž kočkám ty krabice likviduje. Místo mě. A já se alespoň nemusím cítit špatně.A co teprv papírová taška. To je slast.


Rada závěrem
Ať neutrácíte, ráda se s vámi podělím o léty prověřené hračky a pelíšky. Opravdu, i když se vám ten designový pelech pro vaši nahatou kočku hodí do designového obýváku, vykašlete se na to. (Nebo se pak budete radovat pouze z toho, že vaše kočka nový pelíšek za dvě a půl výplaty použila jednou. Jako záchod.)

Nejlepší kočičí hračky – kulička z alobalu, gumička, kus sušené kytky, starý pásek od hodinek, psí ocas, živá kočka, palec u levé nohy spícího člověka, oční víčko, neuvařená špageta, kus drátku, kaktus, nová role papírových utěrek.

Nejlepší psí hračky – klacek, vlastní ocas, lidské ruce, klacek, polštář, týden staré ponožky, živá kočka, spící kočka, můj oblíbený (jediný) plyšák, kočičí ho*no, krabice od pizzy, jakákoli krabice, krabice ve které spí kočka. Klacek.

Nejlepší kočičí pelíšky – jakýkoli kus papíru umístěný kdekoli, krabice jakékoli velikosti, mokrý dřez/mokré umyvadlo, váš obličej, klávesnice, talíř přichystaný k servírování jídla, koš s vypraným prádlem, košík plný dámských kalhotek, váš polštář ve chvíli, kdy na něm máte hlavu, jakýkoli lidský klín, právě čtená kniha, papírová/igelitová taška.

Nejlepší psí pelíšky – gauč a vaše postel, víc netřeba, fakt.

Máte také nějaké zaručené rady? Která hračka a který pelíšek vede ve vaší domácnosti?

1 komentář so far

  1. Já bych pro našeho Timmyho taky udělala první poslední a on to moc dobře ví. Je hodně rozmazlený :-D . Mně to ale nevadí, protože je to miláček. Snad jediný, co má zakázaný, tak že se mnou nespí v posteli. Má svůj pelech v ložnici, aby nespal někde sám :-) .

    OdpovědětVymazat

Konečně společně © . Design by FCD.